Jak wybrnąć ze spirali zadłużenia?

Życie lubi płatać nam psikusy i stawiać w sytuacjach, które na pierwszy rzut oka wydają się bez wyjścia. Bardzo często takie sytuacje dotyczą gospodarowania pieniędzmi. Zdarza się, że bierzemy kredyty, których nie jesteśmy w stanie spłacić. Najpierw wygląda to niewinnie. Mamy jedną niezapłacona ratę. Niby nic. Potem zdarza się nam kolejne opóźnienie. Potem kolejne. I w taki oto sposób budzimy się któregoś dnia z przeterminowani płatnościami. Zostajemy wpisani do BIK – u. Żaden bank nie chce z nami rozmawiać. Nie widać żadnego rozwiązania. Spirala zadłużenia już zaczęła się kręcić, a my czujemy tylko bezradność. Czy jest jakieś rozwiązanie? Czy teraz możemy tylko czekać na nieuchronną katastrofę?

Szukaj rozwiązania

Nie, to nie jest sytuacja bez wyjścia. Jest tylko jeden warunek. Szukając rozwiązania musisz być właścicielem nieruchomości. Posiadając nieruchomość możesz starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości. Ważne jest to, że nieruchomością nie jest tylko mieszkanie. Nieruchomość to również dom, działka budowlana, czy lokal użytkowy.

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są wypłacane na dowolny cel. Przeważnie ich zadaniem jest pomoc w wybrnięciu ze spirali zadłużenia, możliwość spłaty wcześniejszych zobowiązań aby np. uzyskać kredyt w banku lub po prostu na konkretna inwestycję w firmie.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Podstawowym warunkiem jest posiadanie nieruchomości. Ważne jest, by nieruchomość nie była obciążona, gdyż to właśnie ona będzie stanowiła zabezpieczenie. Pożyczkodawca, zabezpieczając swoje interesy, wpisze się jako wierzyciel do działu IV księgi wieczystej. Czyli zrobi dokładnie to samo, co robią banki udzielając klientowi kredytu. Dzięki takiemu zabezpieczeniu pożyczkodawca może udzielić pożyczki klientom, którzy nie mają udokumentowanych dochodów lub takim, którzy znaleźli się w BIK- u.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości często są ostatnią deską ratunku dla osób, które uwikłały się w pętlę zadłużeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu są w stanie spłacić wcześniej zaciągniętego zobowiązania. Takie rozwiązanie daje szanse na uregulowanie zadłużenia i spokojne spłaty jednej raty, która nie przekracza możliwości finansowych rodziny lub firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można spokojnie żyć i powoli, we wcześniej ustalonym tempie, spłacać zaciągnięte zobowiązania. Unikając stresu, nerwów. Nie bojąc się wizyty komornika. Mając spokojny sen i widoki na przyszłość.