Pożyczka pod zastaw dla MŚP

Co to jest zabezpieczenie?

Zabezpieczenie jest aktywem, którego każdy kredytodawca może użyć do zabezpieczenia pożyczki dla małych firm. Gdy pożyczkodawca zapewni finansowanie małej firmie, wówczas złoży zastaw na aktywach biznesowych lub osobistych, a jeśli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki, pożyczkodawca może następnie przejść do zajęcia zabezpieczenia mienia.

Jaki rodzaj nieruchomości może być wykorzystany jako zabezpieczenie?

Praktycznie każda nieruchomość może być wykorzystana do zabezpieczenia finansowania opartego na aktywach. Podczas gdy tradycyjny pożyczkodawca może złożyć zastaw na nieruchomości komercyjnej, gdy firma ubiega się o pożyczkę terminową, rzadko starają się korzystać z osobistej nieruchomości w celu zabezpieczenia finansowania (chociaż mogą sprawić, że właściciel małej firmy podpisuje osobistą gwarancję. Jeśli podpisze gwarancja osobista, potencjalnie zastawiają wszystkie swoje osobiste aktywa, w tym własne osobiste nieruchomości).

Jakie rodzaje finansowania są oferowane przy korzystaniu z nieruchomości jako zabezpieczenia?

Istnieje wiele opcji finansowania dostępnych dla firm, które chcą zastawić nieruchomościach aby dostać finansowanie. Nie ma również znaczenia rodzaj działalności czy branża w jakiej działa firma.

Jakie są stawki i warunki

Stawki i warunki pożyczki opartego na zastawie nieruchomości różnią się znacznie w zależności od rodzaju i jakości zastawionego zabezpieczenia. Zazwyczaj wartość pożyczki nie przekracza 80%  wartości nieruchomości.  Najczęściej jednak Pożyczki oparte na aktywach z wykorzystaniem nieruchomości mogą mieć do 65% LTV. Stawki również bardzo się różnią. Warunki mogą mieć zakres od 1 roku do nawet 10 lat, chociaż najczęściej stosuje się od 1 do 3 lat gdyż jest to najbardziej opłacalne dla samego pożyczkobiorcy.

 

Zapraszamy do kontaktu: 884 750 777