Pożyczki pod zastaw nieruchomości – z sektora parabankowego

Każda firma powinna się rozwijać, gdyż na rynku jest bardzo duża konkurencja. Szczególnie firmy budowlane powinny dysponować nowoczesnym sprzętem, gdyż wynajem nie zawsze jest korzystny. Warto także zwrócić uwagę na to, że aby brać udział w przetargach firma budowlana musi dysponować najnowocześniejszymi maszynami, które dodatkowo przyspieszają pracę, a jak wiadomo terminowość jest bardzo ważna. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy ma się już kredyt bankowy, który został wzięty podczas zakładania działalności? Rozwiązaniem może być wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości z prywatnego sektora parabankowego.

Do kogo dedykowana jest pożyczka hipoteczna?

Aby móc starać się o pożyczkę hipoteczną, nie trzeba posiadać czystej historii kredytowej. Można być dłużnikiem, gdyż firma parabankowa udzielająca pożyczki hipotecznej nie sprawdza pożyczkobiorcy w BIG, BIK, czy innym biurze informacji kredytowej. Taka pożyczka może być zabezpieczona mieszkaniem, domem bądź też inną nieruchomością. Może być to również nieruchomość komercyjna. Pożyczka, która może zostać udzielona wynosi zwykle do 80% wartości zabezpieczenia.

Jaką ofertę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele ofert firm z sektora prywatnego. Warto wybrać taką, która posiada pozytywne opinie klientów oraz oferuje korzystne warunki. Powinna także mieć stosunkowo wysoki budżet i doskonałą płynność finansową. Rzetelna firma parabankowa wpisana jest do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego. Warto także zwrócić uwagę na stosunkowo krótkie formalności oraz możliwość przeznaczenia pożyczki na spłatę innych kredytów. Jest to szczególnie istotne w przypadku firm, które w ten sposób chcą spłacić swoje zobowiązania. Należy także dokładnie przeczytać umowę czy nie posiada ukrytych haczyków, bądź też dodatkowych kosztów. Język powinien być prosty i zrozumiały dla każdego pożyczkobiorcy.

Jak starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości dla firm?

Taka forma kredytowania ma wysoką przyznawalność. Nie jest konieczne także zaświadczenie o dochodach. Również w przypadku firm nie potrzeba informacji na temat sytuacji finansowej. Oczywiście nieruchomość, pod którą ma być przyznana hipoteka musi być wolna od zadłużeń, gdyż to ona jest gwarantem spłacenia pożyczki. Jest to jednak wygodne rozwiązanie, dzięki któremu spłatę można rozłożyć na wiele lat, w związku z tym budżet firmy nie zostanie nadszarpnięty, a pożyczka pozwoli nadal prężnie się rozwijać. Zaciągniecie takiej pożyczki trwa bardzo krótko, a formalności ograniczone są do minimum.